default_mobilelogo

 

Bereszit - gazeta w łatwym hebrajskim przeznaczona dla uczących się tego języka. Teksty zapisane są ze znakami samogłoskowym, ułatwiającymi czytanie. Zawiera artykuły na temat Izraela oraz wiadomości ze świata. Publikuje też artykuły na temat języka hebrajskiego po angielsku. Każde wydanie zawiera płytę CD z nagranymi tekstami w języku hebrajskim, słowniczek oraz blok ćwiczeń i gier.

Gazeta dostępna pod linkiem -> http://www.hebrewtoday.com/content/bereshit-print-cd

 

Janszuf - dwutygodnik w łatwym hebrajskim. Zawiera artykuły o Izraelu, tradycji żydowskiej oraz wiadomości ze świata z różnych dziedzin życia, jak polityka, sport czy nauka. Każdy egzemplarz zaopatrzony jest w słowniczek w języku angielskim, rosyjskim, arabskim oraz hiszpańskim. Istnieje możliwość zamówienia także płyt CD, ułatwiających opanowanie prawidłowej wymowy. Gazeta zawiera także gry oraz zabawy w języku hebrajskim (puzzle, krzyżówki, zagadki). Artykuły w gazecie Janszuf zawierają zwykle znaki samogłoskowe.

Gazeta dostępna pod linkiem -> http://www.hebrewtoday.com/content/yanshuf-print-audio-cd-online

 

The Jerusalem Post - angielskojęzyczny dziennik, który wydaje miesięcznik w "łatwym hebrajskim", niestety płatny. Można wykupić subskrypcję lub poszczególne numery gazetki. Na stronie Ivrit jest też darmowy dostęp do niektórych nagranych tekstów. 
Gazetę znajdziesz pod linkiem -> https://members.jpost.com/ulpanonline/Ivrit.aspx

 
Szaar La-Matchil - wydawany do niedawna przez Ministerstwo Edukacji Izraela miesięcznik w łatwym hebrajskim. Dawne wydania są dostępne w plikach PDF
Cyfrowe archiwum znajdziesz tu -> http://ae.lms.education.gov.il/course/view.php?id=396

 

Kontakt

        

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra

ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
KRS: 0000184858
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107

Przekaż 1% naszej organizacji

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP
w ramach projektu PITax.pl dla OPP