default_mobilelogo
  • bannerschorr1.jpg
  • bannerschorr2.jpg
  • bannerschorr3.jpg
  • bannerschorr4.jpg

 

Zapraszamy na intensywny kurs wakacyjny języka hebrajskiego dla początkujących, który odbędzie się w terminie od 3. do 13. sierpnia
2020 r


Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Fundacji,
ul. Twarda 6, Warszawa, od poniedziałku do czwartku w godzinach
od 17:00 do 20:00 (pierwsze zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 3. sierpnia).


Uczestnicy dodatkowo otrzymają też od nas dostęp do platformy internetowej do nauki hebrajskiego, która na pewno uprzyjemni naukę i utrwali informacje zdobyte na kursie.
Całkowity koszt kursu wynosi 580 złotych.
Kurs poprowadzi nasza lektorka - Magdalena Sommer.


Zapisy na kurs przyjmujemy:
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz przez naszego Facebooka

 

22 maja 2020 roku Pani Hanka Koźmińska kończy 101 lat. Podczas II wojny światowej przez dwa lata przechowywała Abrama Jabłońskiego, dziewięcioletniego chłopca. Dzięki Jej ofiarności Abram przeżył Holokaust, następnie założył rodzinę, doczekał się dzieci i wnuków.

Dla upamiętnienia jej bohaterskiego czynu Grażyna Pawlak, dyrektor zarządu naszej Fundacji, siostrzenica Abrama, przygotowała specjalny prezent dla Pani Hanki. W imieniu całej rodziny zamieszkującej Australię, Izrael i Polskę opracowała album ze wspomnieniami z tamtych lat.

 

Album wspomnień

 

 

Jesteśmy dla Was - bądźcie z nami!

Przeznaczcie 1% podatku dla Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra

KRS: 0000184858   

Dzięki Waszemu wsparciu w roku 2019 opublikowaliśmy zeszyt-kolorowankę  do nauki hebrajskich liter pisanych „Otijot, otijot” oraz grę planszową „Parpar” do nauki liter hebrajskich i świąt żydowskich. Projekty te dofinansował także  Departament Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zarówno gra, jak i kolorowanka dostępne są w siedzibie Fundacji.

Nasze materiały edukacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem i dlatego w roku 2020 planujemy:


1. Przygotowanie i druk gry karcianej służącej do nauki i utrwalania odmiany czasowników hebrajskich "Dikduk" (po hebr. gramatyka).
 
2. Opublikowanie polsko-hebrajskiego słowniczka obrazkowego z mini rozmówkami, który służyć będzie pragnącym uczyć się języka hebrajskiego, ale także turystom zwiedzającym Izrael. Adresowany jest do dzieci, jak i dorosłych. Na oba projekty otrzymaliśmy już częściowe dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
W roku 2020 zaproponujemy Wam także nowe cykle wykładów i programy.
O wszystkich przedsięwzięciach informujemy na stronie www.schorr.pl oraz Facebooku - zapraszamy!
 
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Grażyna Pawlak
Dyrektor Zarządu Fundacji

Zeszyt do nauki pisanych liter hebrajskich    Gra planszowa „Parpar” do nauki liter hebrajskich i świąt żydowskich

 

Kontakt

        

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra

ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
KRS: 0000184858
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107