default_mobilelogo
  • bannerschorr1.jpg
  • bannerschorr2.jpg
  • bannerschorr3.jpg
  • bannerschorr4.jpg

 

Wybierasz się na wakacje lub służbowo do Izraela? Chciałbyś poznać hebrajski alfabet i podstawowe zwroty? – jeśli na oba pytania odpowiedziałeś twierdząco to nasz kurs jest dla Ciebie.

 

POCZĄTEK KURSU:
5 sierpnia (poniedziałek) godz. 17:00

 

Zajęcia odbywać się będą przez 2 tygodnie (od poniedziałku do czwartku) w godzinach od 17:00 do 20:00. W sumie odbędzie się 8 zajęć po 3 godziny każde. Zakończenie kursu nastąpi w poniedziałek 19 sierpnia. Całkowity koszt kursu wynosi 580 złotych (w cenę wliczone są już wszystkie materiały do nauki).

Po ukończeniu kursu istnieje możliwość kontynuacji nauki od września – trybem stacjonarnym, raz w tygodniu po 1,5 godziny.

Zapisy na kurs przyjmujemy mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),
telefonicznie (22 620 34 96) oraz przez naszego Facebooka (Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra)
Nie przegap okazji!

 

Nauka języka hebrajskiego bywa niekiedy inspiracją dla artystów.
Wiersz ten znajdziemy w nowym zbiorze Krystyny Dąbrowskiej pt. "Ścieżki Dźwiękowe". Poetka otrzymała niedawno Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii poezja. Serdecznie gratulujemy sukcesu a naszych uczniów zachęcamy do lektury.

Mamy dla Was nowe materiały dotyczące święta Pesach:

 

-         opis święta i słowniczek polsko-hebrajski dotyczący słów związanych z tym świętem (format .jpg lub format .pdf)

 

-        plagi egipskie po hebrajsku

 

-        krzyżówka pesachowa

 

Życzymy owocnej nauki! 

 

Ulpan Scholarships now available for Summer 2019


Ulpan Scholarships, funded by the Rothschild Foundation Hanadiv Europe, are now available through the World Union for Jewish Studies. These scholarships are intended for European graduate students and early career researchers of Jewish Studies to undertake Hebrew language intensives in Israel during the Summer of 2019.

 

Ambasada USA oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają nauczycieli do ubiegania się o udział w szkoleniu w USA poświęconym edukacji nt. Zagłady.

Seminarium jest okazją do zapoznania się z metodami nauczania o Holokauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych, a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałania antysemityzmowi. Co roku kilka osób z Polski uczestniczy w tym programie.Od 2002 roku już 90-ciu nauczycieli z Polski wzięło udział w tych szkoleniach.

Kontakt

        

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra

ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
KRS: 0000184858
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107