Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, musisz pracować nad tym, bo wiedza nie przychodzi w spadku.
(Miszna – Pirkej Avot)
Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra!
Prosimy o przekazanie nam 1% podatku. Uzyskane dzięki Wam fundusze przeznaczmy na:
-
opracowanie i publikację kolejnych materiałów do nauki języka hebrajskiego adresowanych do dzieci i dorosłych;
-
wydanie ilustrowanej książeczki o świętach żydowskich (teksty opracuje Bella Szwarcman-Czarnota, grafikę – tradycyjnie - Joanna Jaszuńska-Kobielska);
-
utworzenie platformy do nauki języka hebrajskiego. Otrzymaliśmy częściowe dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poszukujemy dalszych funduszy dla native speakerów, których zaprosimy do współpracy.
Zapraszamy na kurs hebrajskiego dla początkujących!
Zajęcia rozpoczną się 27 stycznia (środa) o godzinie 17:30.
Zajęcia odbywać się będą zdalnie.
Kurs poprowadzi nasza lektorka - Natasza Majewska.
Koszt kursu wynosi 580 złotych za 12 spotkań (cena zawiera już wszystkie materiały do nauki).
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przez naszego Facebooka lub telefoniczny: 22 620 34 96.
Zapraszamy na cykl wykładów w formie wideo
„Legendy o krwi – mordy rytualne”
prowadząca: prof. Joanna Tokarska-Bakir
Wykłady przybliżają problem posądzeń o morderstwa na tle religijnym i ich konsekwencje dla Żydów od średniowiecza do XX wieku. Cykl wykładów stanowi klucz do zrozumienia w jaki sposób w dzisiejszych czasach funkcjonują legendy w pamięci zbiorowej społeczeństwa.
Zapraszamy na dwa wykłady Konstantego Geberta z cyklu "Odłamy judaizmu".
Część 1. Podziały z konieczności: różne żydowskie tradycje miejscowe. Aszkenazyjczycy i Sefardyjczycy, czyli Żydzi chrześcijaństwa i Żydzi islamu. Falasze, czyli czy można być Żydem bez Talmudu. Samarytanie i Karaimowie, czyli czy można być Żydem poza Talmudem. Italkim, Tatowie, Bucharyjczycy, czyli bycie Żydem po swojemu.
Część 2. Podziały z wyboru, czyli różne żydowskie tradycje interpretacyjne. Wielka wojna chasydów i mitnagedów, czyli pierwsze zderzenie ze współczesnością. Ortodoksja, czyli innowacja polegająca na odrzuceniu innowacji. Konserwatywni, reformowani, liberalni, rekonstrukcjonistyczni, czyli co się komu objawiło.
Z okazji Nowego Roku 5781 życzymy Wam szczęścia, zdrowia i wiary w lepszy świat zamieszkały przez dobrych ludzi. Obyśmy wszyscy byli zapisani i opieczętowani w Księdze Życia na dobry rok.
Zespół Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra
Zapraszamy na intensywny kurs wakacyjny języka hebrajskiego dla początkujących, który odbędzie się w terminie od 3. do 13. sierpnia
2020 r.
Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Fundacji,
ul. Twarda 6, Warszawa, od poniedziałku do czwartku w godzinach
od 17:00 do 20:00 (pierwsze zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 3. sierpnia).
Uczestnicy dodatkowo otrzymają też od nas dostęp do platformy internetowej do nauki hebrajskiego, która na pewno uprzyjemni naukę i utrwali informacje zdobyte na kursie.
Całkowity koszt kursu wynosi 580 złotych.
Kurs poprowadzi nasza lektorka - Magdalena Sommer.
Zapisy na kurs przyjmujemy:
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz przez naszego Facebooka