default_mobilelogo
  • bannerschorr1.jpg
  • bannerschorr2.jpg
  • bannerschorr3.jpg
  • bannerschorr4.jpg

Drodzy Państwo,
witamy na nowej stronie naszej Fundacji.

Z wielką radością informujemy Państwa, że już jest nowa strona internetowa Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra. Przygotowując ją chcieliśmy, by pełniła funkcję informacyjną i edukacyjną. Zamierzamy systematycznie powiadamiać Państwa o nadchodzących spotkaniach i nowych programach.

W dziale „język hebrajski” znajdują się teksty opowiadające o historii tego języka wraz z przygotowanymi prezentacjami. Nasi nauczyciele umieścili tam również informacje dotyczące hebrajskiego pisma, alfabetu i gramatyki oraz wiele linków do stron nawiązujących do tej problematyki. Tutaj również poznacie hebrajskie „słówko dnia”, wraz z objaśnieniem po polsku i nagraną wymową. Specjalnie dla Was opracowaliśmy lekcje nauki alfabetu, słowniczki, rozmówki i gry edukacyjne. W osobnej zakładce przygotowaliśmy materiały do pobrania i wydrukowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką języka hebrajskiego. Organizujemy kursy na różnych poziomach zaawansowania.

Jeśli interesujesz się kulturą żydowską, planujesz wyjazd do Izraela i chcesz nauczyć się hebrajskiego alfabetu, czy po prostu masz ochotę nauczyć się jednego z bardziej niszowych języków obcych – nasz program jest dla Ciebie.

Zadzwoń do nas lub napisz, dowiesz się
o szczegółach dotyczących naszych regularnych kursów, a także o innych wydarzeniach towarzyszących nauce hebrajskiego.

Zapraszamy na wykład:

"O ekologii w Biblii"

14 listopada 2018 (środa), godz. 17:00

miejsce: siedziba Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra, ul. Twarda 6, Warszawa

(wykład odbędzie się przez Skype’a w języku hebrajskim z polskim tłumaczeniem)

prowadzący: dr Moshe Pinchuk - Rabin, Dyrektor Centrum Dziedzictwa Żydowskiego Netania Academic College. Wykładał w Izraelu, Australii, USA i Europie. Specjalizuje się w badaniach Talmudu Jerozolimskiego oraz badaniu podobieństw między greckimi i żydowskimi opowieściami o bohaterach.

 

Kontakt

        

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra

ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
KRS: 0000184858
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107