default_mobilelogo
  • bannerschorr1.jpg
  • bannerschorr2.jpg
  • bannerschorr3.jpg
  • bannerschorr4.jpg

Piknik Izraelski „Kumzic” – od 14:00 do 16:00

Noc Muzeów – od 19:00 do 21:00

 

W najbliższą sobotę będzie się działo! Nasza Fundacja weźmie udział w Pikniku Izraelskim „Kumzic”, organizowanym przez Ambasadę Izraela w Polsce oraz w warszawskiej Nocy Muzeów.

Podczas Izraelskiego Pikniku nasza lektorka – Magdalena Sommer – poprowadzi wykład, na którym przedstawi podstawowe informacje dotyczące języka hebrajskiego, zapisu i wymowy poszczególnych liter, a także różnice między hebrajskim biblijnym a współczesnym oraz krótką historię języka hebrajskiego. Początek wykładu w Łazienkach Królewskich o godzinie 14:00. 

Mamy dla Was nowe materiały dotyczące święta Pesach:

 

-         opis święta i słowniczek polsko-hebrajski dotyczący słów związanych z tym świętem (format .jpg lub format .pdf)

 

-        plagi egipskie po hebrajsku

 

-        krzyżówka pesachowa

 

Życzymy owocnej nauki! 

Serdecznie zapraszamy na wykład rabina dr Mosze Pinczuka:

„O ekologii w Biblii”

14 kwietnia 2019 (niedziela) godz. 16:30

miejsce: siedziba JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A

(wykład odbędzie się przez Skype’a w języku hebrajskim z polskim tłumaczeniem)

Partner wykładu: JCC Warszawa

Jeśli interesujesz się kulturą żydowską, planujesz wyjazd do Izraela i chcesz nauczyć się hebrajskiego alfabetu, czy po prostu masz ochotę nauczyć się jednego z bardziej niszowych języków obcych – nasz kurs jest dla Ciebie.

 

 

KRS: 0000184858

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na działalność naszej Fundacji. Przed podjęciem decyzji prosimy o przeczytanie sprawozdania merytorycznego za lata 2017- 2018. Przekazane fundusze pragniemy przeznaczyć na wskazane w nim planowane projekty do realizacji w roku 2019. 

z wyrazami szacunku,

Grażyna Pawlak
Dyrektor Zarządu Fundacji

Ulpan Scholarships now available for Summer 2019


Ulpan Scholarships, funded by the Rothschild Foundation Hanadiv Europe, are now available through the World Union for Jewish Studies. These scholarships are intended for European graduate students and early career researchers of Jewish Studies to undertake Hebrew language intensives in Israel during the Summer of 2019.

 

Ambasada USA oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają nauczycieli do ubiegania się o udział w szkoleniu w USA poświęconym edukacji nt. Zagłady.

Seminarium jest okazją do zapoznania się z metodami nauczania o Holokauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych, a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałania antysemityzmowi. Co roku kilka osób z Polski uczestniczy w tym programie.Od 2002 roku już 90-ciu nauczycieli z Polski wzięło udział w tych szkoleniach.

Kontakt

        

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra

ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
KRS: 0000184858
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107