default_mobilelogo
  • bannerschorr1.jpg
  • bannerschorr2.jpg
  • bannerschorr3.jpg
  • bannerschorr4.jpg

Jeśli interesujesz się kulturą żydowską, planujesz wyjazd do Izraela i chcesz nauczyć się hebrajskiego alfabetu, czy po prostu masz ochotę nauczyć się jednego z bardziej niszowych języków obcych – nasz kurs jest dla Ciebie.

Już w najbliższą niedzielę (24 marca 2019) zapraszamy do wspólnej zabawy purimowej w Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra!
 

 

KRS: 0000184858

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na działalność naszej Fundacji. Przed podjęciem decyzji prosimy o przeczytanie sprawozdania merytorycznego za lata 2017- 2018. Przekazane fundusze pragniemy przeznaczyć na wskazane w nim planowane projekty do realizacji w roku 2019. 

z wyrazami szacunku,

Grażyna Pawlak
Dyrektor Zarządu Fundacji

Ulpan Scholarships now available for Summer 2019


Ulpan Scholarships, funded by the Rothschild Foundation Hanadiv Europe, are now available through the World Union for Jewish Studies. These scholarships are intended for European graduate students and early career researchers of Jewish Studies to undertake Hebrew language intensives in Israel during the Summer of 2019.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wsparło nas.

Dzięki otrzymanej dotacji znani historycy wprowadzą nas w interesujące sfery historii Żydów polskich.

 

Cykle wykładów:

  

Żydowskie tradycje działalności politycznej w Polsce” - prowadzący: prof. Daniel Grinberg – były dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego i profesor Uniwersytetu w Białymstoku. Autor m.in. Ruch anarchistyczny w Europie Zachodniej: 1870-1914Współautor wystawy i katalogu „Gemilut Chasadim – Żydzi, dobroczynność, Warszawa” oraz współautor wystawy i albumu „Sport żydowski w przedwojennej Warszawie”. Zajmuje się historią powszechną XIX wieku i ruchami anarchistycznymi, a także socjologią historyczną, historią idei oraz emancypacją Żydów europejskich;

Ambasada USA oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają nauczycieli do ubiegania się o udział w szkoleniu w USA poświęconym edukacji nt. Zagłady.

Seminarium jest okazją do zapoznania się z metodami nauczania o Holokauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych, a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałania antysemityzmowi. Co roku kilka osób z Polski uczestniczy w tym programie.Od 2002 roku już 90-ciu nauczycieli z Polski wzięło udział w tych szkoleniach.

Kontakt

        

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra

ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
KRS: 0000184858
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107