default_mobilelogo

Drodzy Państwo,
witamy na nowej stronie naszej Fundacji.

Z wielką radością informujemy Państwa, że już jest nowa strona internetowa Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra. Przygotowując ją chcieliśmy, by pełniła funkcję informacyjną i edukacyjną. Zamierzamy systematycznie powiadamiać Państwa o nadchodzących spotkaniach i nowych programach.

W dziale „język hebrajski” znajdują się teksty opowiadające o historii tego języka wraz z przygotowanymi prezentacjami. Nasi nauczyciele umieścili tam również informacje dotyczące hebrajskiego pisma, alfabetu i gramatyki oraz wiele linków do stron nawiązujących do tej problematyki. Tutaj również poznacie hebrajskie „słówko dnia”, wraz z objaśnieniem po polsku i nagraną wymową. Specjalnie dla Was opracowaliśmy lekcje nauki alfabetu, słowniczki, rozmówki i gry edukacyjne. W osobnej zakładce przygotowaliśmy materiały do pobrania i wydrukowania.


Osoby zainteresowane literaturą izraelską mogą przeczytać krótkie opisy polecanych przez nas książek i zapoznać się z sylwetkami autorów. Dział ten będzie stopniowo poszerzany. Liczymy również na Państwa udział - zapraszamy do dzielenia się opiniami na temat przeczytanych książek.
Dla osób, które wybierają się do Izraela, przygotowaliśmy porady dotyczące ciekawych miejsc, zabytków, tamtejszych przysmaków oraz wiele innych informacji.
Na stronie umieściliśmy również są prezentacje naszych wystaw. Każda opatrzona jest dodatkowymi informacjami; będziemy stale uzupełniać je o kolejne materiały faktograficzne. Serdecznie zapraszamy do współpracy – czekamy na przesyłanie zdjęć, artykułów, literatury związanej z tematyką wystaw.

W nowym sklepie on-line znajdziecie nasze pozycje wydawnicze, zarówno w postaci książkowej, jak i cyfrowej. Zamówienia można składać przez specjalny formularz umieszczony na stronie.

Osoby nie-polskojęzyczne mogą zapoznać się z wieloma materiałami, przetłumaczonymi na język angielski, a w najbliższych miesiącach udostępnimy całą zawartość strony po angielsku.
Zachęcamy do przesyłania uwag, nowych pomysłów tematycznych – jesteśmy dla Was.

 

Grażyna Pawlak
Dyrektor Zarządu Fundacji

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW DOTACJI MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

 

Kontakt

        

Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra

ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
KRS: 0000184858
Nr konta bankowego: 04124010241111001005772107